Działania Stowarzyszenia w roku 2022

Przy współpracy i dofinansowaniu ze Starostwa Powiatowego w Policach w wysokości 9 500 złotych, w roku 2022, odbyły się warsztaty w ramach zadań publicznych:

"Jesteśmy-Działamy-Pomagamy". Warsztaty odbyły się w salach SOSW nr 1 w Policach, w których wzięli udział uczniowie szkoły z SOSW.

  • Warsztaty wspomagania rozwoju,
  • Warsztaty kreatywne i wspierające rozwój emocjonalny uczniów,
  • Warsztaty Tworzenia ozdób świątecznych techniką Mixed Media,
  • Warsztaty Czas na Art (wycinanie)
  • Warsztaty szycia maskotek i kukiełek,
  • Warsztaty Rozwijania kompetencji matematycznych,
  • Rozwijanie kompetencji kluczowych z wykorzystaniem technik kreatywnych.

W ramach programu Międzypokoleniowe Centra Edukacyjne - wsparcie integracji międzypokoleniowej (Numer oferty MCE/2022/228) zrealizowaliśmy zadanie MŁODZI WOLONTARIUSZE Z SENIORAMI I DLA SENIORÓW, które jest finansowane z budżetu Państwa

Wnioskodawca to stowarzyszenie Amicus, a partnerzy w realizacji projektu to Szczecińskie Stowarzyszenie "Złoty wiek" i Powiat Policki.

Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 200.000,00 zł z programu "Międzypokoleniowe Centra Edukacyjne – Wsparcie Integracji Międzypokoleniowej".

Głównym celem inicjatywy było budowanie integracji międzypokoleniowej pomiędzy seniorami – podopiecznymi Szczecińskiego Stowarzyszenia „Złoty Wiek”, a młodymi wolontariuszami działającymi w trzech placówkach, dla których organem prowadzącym jest Powiat Policki.

W projekcie wzięli udział wolontariusze ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo im. Marii Grzegorzewskiej w Policach, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży oraz Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

Proces budowania integracji pokoleniowej odbywał się w toku działań głównych w projekcie, a mianowicie w trakcie integracyjnych warsztatów rękodzieła, weekendowych spotkań integracyjnych w Podgrodzkim Domu Seniora, 4-dniowego integracyjnego wyjazdu do Karpacza, integracyjnych spotkań z kulturą, mikołajkowych spotkań z seniorami oraz wigilijnych spotkań, które odbyły się w każdej z placówek senioralnych zaangażowanych w projekt: w Dziennym Domu Senior Plus, Domu

Pomocy Społecznej "Złotej Wiek", Podgrodzkim Domu Seniora, Schronisku dla Osób Bezdomnych z Usługami Opiekuńczymi.

W projekcie wzięło udział prawie 300 osób w tym 112 wolontariuszy i ich 17 opiekunów, 147 seniorów i ich 16 opiekunów seniorów oraz 7 pracowników obsługi projektu.
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.215717090975785&type=3

 

Jesteśmy Solidarni z Ukrainą!

Nasi Przyjaciele